A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Ставищенський
інклюзивно-ресурсний центр
Білоцерківського району Київської області

АЛГОРИТМ ЗВЕРНЕННЯ БАТЬКІВ ДО ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНОГО ЦЕНТРУ

1. Звернутися до інклюзивно-ресурсного центру або записатися на комплексну оцінку в системі АС ІРЦ  ([https://ircenter.gov.ua](https://ircenter.gov.ua/)/ (Технічна підтримка 0-800-30-15-33))

2. Зібрати необхідний пакет документів (перелік додається).

Перелік документів, необхідних для проведення комплексної оцінки:

• документи, що посвідчують особу батьків (одного з батьків) або законних представників ( паспорти батьків або опікуна, у разі опікунства – копія опікунського посвідчення).

У разі відсутності батьків взагалі, додаються документи, які підтверджують їхню відсутність: рішення суду про позбавлення батьківських прав, свідоцтво про смерть, розшук, про тяжку хворобу тощо. Тоді особа, яка представляє дитину в ІРЦ (за умови відсутності батьків або осіб, які їх замінюють), обов’язково оформлює доручення на представлення інтересів дитини під час здійснення оцінки.

• свідоцтво про народження дитини;

- індивідуальна програма реабілітації особи з інвалідністю (у разі інвалідності) видається лікарсько-консультативними комісіями лікувально-профілактичних закладів, згідно з Наказом МОЗ України від 08.10.2007 № 623;

-форма первинної облікової документації № 112/0 “Історія розвитку дитини” ( _медична карточка дитини з поліклініки_), визначена Наказом МОЗ «Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я, які надають амбулаторно-поліклінічну допомогу населенню, незалежно від підпорядкування та форми власності» від 28.07.2014 № 527.

- у разі потреби – довідка від психіатра, невролога, окуліста, ортопеда.

• У разі коли дитина з особливими освітніми потребами здобуває дошкільну або загальну середню освіту, до заяви можуть додаватися:

- психолого-педагогічна характеристика дитини із зазначенням динаміки та якості засвоєння знань під час навчання, підготовлена відповідним педагогічним працівником та затверджена керівником відповідного навчального закладу;

- зошити з рідної мови, математики, результати навчальних досягнень (для дітей, які здобувають загальну середню освіту), малюнки, інші творчі роботи дитини;

- документи щодо додаткових обстежень дитини.

• У разі коли дитині з особливими освітніми потребами вже надавалися психолого-педагогічні, корекційно-розвиткові послуги до ІРЦ подаються:

- попередні рекомендації щодо проведення комплексної оцінки;

- висновок відповідних фахівців щодо результатів надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг із зазначенням динаміки розвитку дитини згідно з індивідуальною програмою розвитку.

Як налаштувати дитину на проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку?

1. Напередодні проведення комплексної оцінки проговоріть з дитиною інформацію про батьків (як звати тата, маму, де і ким працюють батьки), домашню адресу, де проживає дитина, тощо.

2. В день проведення комплексної оцінки створіть у дитини позитивний настрій. Налаштуйте дошкільника на ігрову діяльність, а школяра – на спілкування з практичним психологом.

3. Розрахуйте час так, щоб прийти завчасно, не поспішаючи.

4. В день проведення оцінювання дитина має бути здоровою. У разі, якщо дитина захворіла, зателефонуйте в ІРЦ і перенесіть оцінку на інший день.

5. Не переживайте за результати оцінки і сам процес. Пам’ятайте, що Ваші переживання та тривога передаються дитині.

6. Під час обстеження не відволікайте дитину зауваженнями і репліками. У разі необхідності, дитині допоможе фахівець.

7. В присутності дитини не говоріть «вона соромиться», «вона не любить вчити вірші, розповідати», «вона це не вміє», «вона при сторонніх людях не відповідає», тощо.

Покрокова інструкція для батьків щодо зарахування дитини до закладу освіти:

1. Батькам дитини, яка має особливі освітні потреби, рекомендується за шість місяців до початку навчання, подати заяву про зарахування її на навчання разом з висновком інклюзивно-ресурсного центру, у якому зазначено про наявність та категорію особливих освітніх потреб дитини. Це необхідно для того, щоб адміністрація закладу освіти, спільно з відповідним органом управління освітою, мали час створити відповідні умови для перебування та навчання дитини з особливими освітніми потребами (архітектурна доступність, безбар’єрність та зонування простору, введення додаткових посад, створення інклюзивних або спеціальних класів).

2. У випадку відсутності висновку – пройти комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини у найближчому ІРЦ та отримайте відповідний висновок.

3. Висновок ІРЦ є підставою для створення інклюзивних або спеціальних класів, надання додаткових корекційних послуг дитині в інклюзивному класі та додаткового фінансування навчального закладу, в якому навчатиметься дитина з особливими потребами. Це регламентується:

• Постановою Кабінету Міністрів України від 15 серпня 2011 р. № 872 «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах»;

• Постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2017 р. № 545 «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами» (згідно з якою здійcнюється оплата проведення (надання) додаткових психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг, придбання спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку, які дають змогу дитині опанувати освітню програму).

4. Якщо батьки не згодні з висновком ІРЦ, вони можуть подати відповідну заяву до обласного департаменту освіти і науки.

5. Якщо батьки відмовляються від отримання висновку ІРЦ, дитина має право навчатися в обраному батьками закладі освіти, але при цьому додаткові послуги їй надаватися не будуть, оскільки не дотримується встановлений порядок для виділення додаткових коштів для цієї дитини.

  

Під час повітряної тривоги прийом відвідувачів не проводиться. Після початку звукового сигналу всім хто перебуває в приміщенні ІРЦ потрібно пройти до найближчого укриття. Покинути укриття можна після сигналу "відбій"._ Після закінчення повітряної тривоги прийом відвідувачів відновлюється.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень